logo

Pustak MAX 220

cegła

Pustak MAX 220 – kl.20
Element murowy ceramiczny LD 188X288X220

Wymiary: 288x188x220 [mm]

Masa: ok. 9 kg

Zużycie materiałów: (szt na m2)

22 szt. pustaków Max 220 przy grubości 29cm

15 szt. pustaków Max 220 przy grubości 19cm

Pakowanie: 108 szt/paleta

Zastosowanie: Stosowany do wykonania ścian konstrukcyjnych zewnętrznych i wewnętrznych,
                      osłonowych i wypełniających w konstrukcjach szkieletowych.

Jesteśmy producentem wysokiej jakości pustaków Max 220. Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych materiałów budowlanych. Pustaki ceramiczne produkowane są z naturalnych surowców, co czyni z nich ekologiczny i przyjazny środowisku produkt.

W odróżnieniu od tradycyjnej cegły pełnej, pustaki Max 220 charakteryzują się lekkością, przy jednoczesnej, porównywalnej wytrzymałości i trwałości. Niższa waga pustaków ceramicznych osiągana jest poprzez ich wypalanie w 900 ˚C. Taka temperatura powoduje tworzenie się w wyrobach ceramicznych mikroporów. Dzięki temu pustak Max jest o wiele lżejszy od cegły ceramicznej, która wypalana jest w wyższej temperaturze.

Jakie zalety mają pustaki ceramiczne Max 220?

Konstrukcje wykonane z oferowanego przez nas pustaka ceramicznego Max 220 charakteryzują się lekkością i zarazem stabilnością. Poryzacja sprawia, że jest to materiał budowlany o bardzo wysokiej izolacyjności termicznej, ponieważ zgromadzone w drążeniach oraz porach ciepło jest bardzo długo w nich utrzymywane. Ściany i mury wykonane z pustaków ceramicznych dobrze „oddychają”, dzięki czemu są odporne na działanie wilgoci, powstawanie pleśni oraz grzybów.

Szybka i solidna budowa dzięki wykorzystaniu pustaków Max 220

Specjalne wyżłobienia na bokach pustaków ceramicznych ułatwiają, w razie potrzeby, ich cięcie. Pustaki ceramiczne Max 220 są większe od cegły, co ułatwia i znacząco przyspiesza prace budowlane. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że niższa temperatura wypalania pustaków powoduje ich większą kruchość (w porównaniu do cegieł pełnych).

W naszej cegielni zajmujemy się również produkcją pustaków specjalistycznego przeznaczenia, między innymi pustaka wentylacyjnego czy też stropowego.