logo

Płytki ceglane

Płytki ceglane, których jesteśmy producentem, mogą być stosowane w konstrukcjach i systemach budowlanych z drewna, stali czy gipsu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je nawet na najbardziej wymagających konstrukcjach. Płytki ceglane można ze sobą łączyć na różne sposoby, co umożliwia osiągnięcie spektakularnych efektów wizualnych. Warto przejrzeć różne źródła, które zainspirują do tworzenia nieszablonowych rozwiązań. Płytki ceglane można zainstalować nie tylko na zewnątrz budynku (elewacji, ogrodzeniu, tarasie), ale także wewnątrz pomieszczeń, uzyskując niepowtarzalny styl. Chętnie podpowiemy, gdzie najlepiej sprawdzają się płytki ceglane.

Gdzie stosować płytki ceglane?

Pierwszym pomysłem na zastosowanie płytek ceglanych jest wyżej wspomniane krycie ścian wewnętrznych. Płytki mogą być zdobione i układane według dowolnego wzoru. Płytki ceglane doskonale nadają się także podczas renowacji oraz w budownictwie pasywnym. Mogą być wykorzystywane wraz z tradycyjnymi metodami wznoszenia budynków oraz na szkieletach drewnianych i stalowych. Kolejnym pomysłem na wykorzystanie płytek są niestandardowe rozwiązania murarskie, takie jak wysadzenia, łukowe i pochyłe ściany czy podwieszenia. Jeśli chcesz zamontować płytki ceglane na izolowanej ścianie wewnętrznej, możesz nałożyć je bezpośrednio na elewację.

Płytki ceglane podkreślą charakter wnętrz

Oferowane przez nas wysokiej jakości płytki ceglane świetnie wpisują się w charakter wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym. Nie zawsze jest możliwość postawienia ścianek działowych z cegły rustykalnej. Aby uzyskać efekt starych ścian wystarczy obłożyć je płytkami ceglanymi. Każda płytka wyróżnia się niepowtarzalnym wzorem, dzięki czemu całość tworzy naturalnie i autentycznie wyglądającą konstrukcję. Płytki ceglane są wyrobem ekologicznym oraz zdrowym.

Płytki ceglane, ze względu na swój surowy charakter, idealnie komponują się we wnętrzach loftowych, industrialnych oraz minimalistycznych.