logo

Cegła pełna rustykalna

 

cegłaCegła pełna rustykalna

Wymiary: 250x120x65

Masa: ok. 3,5 kg

Zużycie materiałów: (szt na m2):

- przy grubości muru 6,5 cm -29 szt. cegły

- przy grubości muru 12 cm - 49 szt. cegły

 - przy grubości muru 25 cm - 98 szt. cegły

 Pakowanie: 350 szt/paleta

 

 

 

Zastosowanie: Przeznaczona jest do stawiania ścian osłonowych i działowych, ścian oraz murów wewnętrznych, ścian ozdobnych, przewodów kominowych, odbudowy budynków zabytkowych.

Jesteśmy producentem cegły pełnej rustykalnej łączącej w sobie tradycję oraz nowoczesność. Wygląd cegły rustykalnej wzorowany jest na starych cegłach w stylu retro. Jednak od dawnego materiału budulcowego różnią ją o wiele lepsze parametry techniczne. Produkcja cegły rustykalnej w dalszym ciągu w dużej mierze opiera się na ręcznym rzemiośle, ale przy współudziale najnowszych rozwiązań technologicznych. Cegła rustykalna, podobnie jak zwykła cegła pełna, charakteryzuje się wysoką mrozoodpornością i niską nasiąkliwością, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowana np. w piwnicach czy też w architekturze ogrodowej.

Unikalna cegła rustykalna

Oferowana przez nas cegła rustykalna nie wymaga tynkowania ani malowania. Każda cegła jest niepowtarzalna i posiada swój urok. Kolory cegły mogą przechodzić od jasno- po ciemnoczerwone. Faktura cegieł rustykalnych nie jest idealnie gładka. Posiada specjalnie wykonane zażużlenia, wżery czy też pęknięcia, które dodają im uroku. Ich obecność w żaden sposób nie wpływa na jakość oraz właściwości cegieł.

Zastosowanie cegły rustykalnej

Dzięki wyjątkowym walorom estetycznym cegła rustykalna znajduje szerokie zastosowanie. Jest to materiał ciepły i oddychający, ale zarazem surowy. To sprawia, że cegła rustykalna sprawdza się nie tylko we wnętrzach tradycyjnych, ale również minimalistycznych, industrialnych czy też modernistycznych.

Cegła rustykalna wykorzystywana jest również do odbudowy obiektów zabytkowych, np. kościołów gotyckich. Dzięki jej zastosowaniu można wyremontować niszczejący zabytek i jednocześnie odtworzyć jego oryginalny charakter.