logo

Cegła kratówka

Jesteśmy producentem cegły kratówki różnych typów. W ofercie posiadamy cegłę kratówkę K1, K2 i K3. Typy cegieł kratówek różnią się między sobą wysokością i wagą. To cegły z drążeniami w kształcie przypominającym romby ułożone w kratkę. Wymiar podstawy cegły kratówki to 25x12 cm, czyli dokładnie tyle, ile wynoszą wymiary tradycyjnej cegły. Kratówkę stosuje się między innymi jako budulec warstw osłonowych, wewnętrznych ścian konstrukcyjnych i ścianek działowych.

Jako producent cegły kratówki stawiamy przede wszystkim na jakość. Do produkcji używamy wyselekcjonowanych składników, sprawdzonych pod kątem braku zanieczyszczeń. Proces wypalania przeprowadzany jest w specjalnie przystosowanych piecach, w których ustawiamy pożądaną temperaturę. Dzięki temu nasze cegły osiągają doskonałą twardość i wykazują się wysokimi parametrami odporności na ściskanie.

Właściwości cegły kratówki

Oferowana przez nas wysokiej jakości cegła kratówka jest wyrobem ceramicznym, zatem posiada podobne właściwości jak produkowana przez nas cegła pełna, ale jest od niej dużo lżejsza. Cegły kratówki nie należy mylić z cegłą dziurawką, która ma inny układ otworów i odmienne właściwości. Cegłę kratówkę wyróżniają również dodatkowe żłobienia na bokach (takie, jak w przypadku pustaków ceramicznych). Kratówka jest materiałem niepalnym, o niskiej nasiąkliwości i wysokiej wytrzymałości. Posiada bardzo dobre parametry termoizolacyjne. Produkowana jest w trzech rozmiarach, dzięki czemu jest idealnym materiałem uzupełniającym.

Cegła kratówka HD oraz LD

Cegła kratówka produkowana jest w dwóch wersjach: HD oraz LD. Cegła kratówka HD posiada niższą nasiąkliwość i jest odporna na działanie promieni słonecznych. Dzięki temu nie wymaga tynkowania. Ten model kratówki wykorzystywany jest często do budowy altan ogrodowych. W przypadku użycia cegły typu LD, ścianę należy zabezpieczyć warstwą wykończeniową (zarówno w przypadku konstrukcji zewnętrznych, jak i wewnętrznych).